STIVERNE: JOSHUA JEST JESZCZE TROCHĘ ZIELONY

Redakcja, fighthype.com

2017-08-16

Były mistrz wagi ciężkiej Bermane Stiverne (25-2-1, 21 KO) zgadza się z powszechną opinią, że Anthony Joshua (19-0, 19 KO) zasiada dzisiaj na tronie królewskiej kategorii, nawet pomimo braków, które dostrzega u Anglika.

- Nadal jest trochę zielony, ale staje się coraz lepszy. Myślę, że walka z Kliczką sprawiła, że stał się dużo lepszy. Był liczony, ale podniósł się i walczył do końca. Trzeba oddać królowi, co królewskie. Nie można mu niczego umniejszać i mówić, że sprawa w wadze ciężkiej nadal jest otwarta. To on jest teraz numerem jeden - stwierdził.

Stiverne dzierżył w przeszłości pas WBC. Obecnie jest obowiązkowym pretendentem do tego trofeum, które na początku 2015 roku odebrał mu Deontay Wilder (38-0, 37 KO). Z "Brązowym Bombardierem" może się zmierzyć w listopadzie, choć czempion jest niechętny temu starciu. Podkreśla, że raz już Stiverne'a pokonał, i to zdecydowanie, a rewanż nikogo nie interesuje.

Kolejnym rywalem Joshuy, zunifikowanego mistrza IBF i WBA, będzie Bułgar Kubrat Pulew (25-1, 13 KO). Walka ma się odbyć w październiku lub listopadzie.