JOSEPH PARKER SKORZYSTA Z ZAPROSZENIA DAVIDA HAYE'A

2017-08-13, Ryan Burton, boxingscene.com

Szkoleniowiec mistrza WBO w wadze ciężkiej Josepha Parkera (23-0, 18 KO) potwierdził, że Nowozelandczyk skorzysta z gymu Davida Haye'a (28-3, 26 KO) w trakcie przygotowań do kolejnego występu.

Czempion przebywa obecnie w Las Vegas, ale niedługo przeniesie swój obóz do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam, konkretnie w Manchesterze, zaboksuje 23 września z Hughie Furym (20-0, 10 KO). Przed walką uda się jeszcze do Londynu, gdzie będzie szlifować formę w sali treningowej "Hayemakera".

- Wspaniale, że mamy wsparcie kogoś takiego jak Haye. To na pewno ułatwi nam adaptację. Planujemy trenować w jego gymie, kiedy będziemy w Londynie - oświadczył Kevin Barry, trener mistrza świata.

Dodał, że walka z Furym - kuzynem słynnego Tysona, będzie trudna, ale w odniesieniu sukcesu pomoże m.in. fakt, że jego zawodnik był w ostatnich latach dużo bardziej aktywny. Od początku 2016 roku Parker stoczył sześć walk, podczas gdy jego rywal tylko dwie.

- Aktywność jest ważna, a w latach 2014-2016 Joseph boksował pięć razy do roku. W bieżącym stoczyliśmy już jedną walkę, Hughie zaś był nieaktywny. To będzie dla niego wyzwanie, ale z drugiej strony gość jest młody i świeży - stwierdził.

Wrześniowe starcie będzie dla Parkera drugim w obronie pasa WBO. Tytuł zdobył w grudniu ubiegłego roku, zwyciężając na punkty Andy'ego Ruiza Jr.

<< Powrót na stronę główną <<