ANDREW TABITI: CHCĘ ZAJĄĆ MIEJSCE CUNNINGHAMA

Redakcja, BoxingScene

2017-08-11

Andrew Tabiti (14-0, 12 KO) nie tylko stanie przed najtrudniejszym zadaniem w karierze, mając za rywala Steve'a Cunninghama (29-8-1, 13 KO), ale dodatkowo właśnie ten pojedynek otworzy relację PPV gali Mayweather Jr vs McGregor, która zapewne zgromadzi przed telewizorami miliony kibiców. Nic więc dziwnego, że dla niepokonanego Amerykanina to wyjątkowy wieczór.

Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund, a w stawce znajdzie się pas USBA wagi junior ciężkiej. Głównym daniem będzie oczywiście konfrontacja Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) i Conora McGregora. Gala w Las Vegas już za piętnaście dni!

- To dla mnie wielka szansa. Mayweather Jr to największa gwiazda boksu i bycie częścią takiego wieczoru to spełnienie marzeń. Naprawdę byłem szczęśliwy, gdy dowiedziałem się, że zostanę wciągnięty do rozpiski. Dzięki tej walce mogę zostać twarzą amerykańskiego boksu w limicie kategorii junior ciężkiej. Wcześniej kimś takim był właśnie Cunningham. Mam dla niego wiele szacunku i respektu, lecz teraz nadszedł mój czas i chciałbym odebrać mu jego pozycję - nie ukrywa mistrz Ameryki Północnej.

- Chcę być powiewem świeżości w tej wadze, dam z siebie wszystko. Nie mogę się już doczekać. Co prawda tym razem ciężar gatunkowy będzie nieco większy, ale poradzę sobie z tą presją i dam świetną walkę - dodał Tabiti.