JACK: MISTRZOWSKI PAS POZOSTANIE W LAS VEGAS

2017-08-10, Marcin Olkiewicz, Boxingscene

Jak już doskonale wiecie, 26 sierpnia na undercardzie kasowej gali Mayweather vs. McGregor w Las Vegas zobaczymy także między innymi ciekawą potyczkę Badou Jacka (21-1-2, 12 KO) z Nathanem Cleverlym (30-3, 16 KO). Szwed tuż po podpisaniu kontraktu na tę walkę zapowiedział, że tytuł WBA Regular zmieni swojego właściciela.

Jeszcze wczoraj nie było przesądzone, że obaj panowie zawalczą ze sobą 26 sierpnia - wszystko zależało od Dimitrija Biwola, który musiał za odpowiednim odszkodowaniem zgodzić się na ten pojedynek. Rosjanin dziś przystał jednak na proponowaną mu rekompensatę finansową i dzięki temu zamieszkały na co dzień w Las Vegas reprezentant Szwecji stanie przed szansą odebrania tytułu mistrzowskiego z rąk Brytyjczyka.

- Bycie częścią tak historycznego wydarzenia jest ekscytujące, nie może być nic większego. Jestem gotowy, aby odebrać ten tytuł i zostać mistrzem świata w drugiej kategorii wagowej - zapowiedział po zakontraktowaniu walki debiutujący w wadze półciężkiej Jack.

- Największa różnica w przygotowaniach do tej walki to fakt, że nie musiałem zbijać tak dużo wagi, dzięki czemu mogłem skupić się na pracy nad mięśniami i doskonaleniem strategii na ten pojedynek. To na pewno będzie ciężka walka, ale nie widzę takich problemów, z którymi nie byłbym w stanie sobie poradzić. Jestem pewny siebie, a kibice powinni spodziewać się mojego zwycięstwa przez nokaut lub decyzję. On nie odjedzie stąd ze swoim pasem, tytuł pozostanie w Las Vegas - powiedział Szwed.

<< Powrót na stronę główną <<