WBSS: DORTICOS Z KUDRIASZOWEM WE WRZEŚNIU W USA!

Redakcja, Informacja prasowa

2017-08-10

No to wiemy już prawie wszystko. W kolejnej parze ćwierćfinałowej turnieju World Boxing Super Series spotkają się Dimitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO) oraz "regularny" mistrz federacji WBA, Yunier Dorticos (21-0, 20 KO). Dziś poznaliśmy wszystkie szczegóły ich potyczki.

Pojedynek odbędzie się na neutralnym terenie - w San Antonio. Słynący z nokautujących uderzeń Kubańczyk i Rosjanin skrzyżują rękawice 23 września.

- Startem w tym turnieju mam zamiar udowodnić, że to ja jestem numerem jeden na świecie w limicie kategorii junior ciężkiej. Cieszę się również, iż walka zostanie rozegrana w USA, gdzie obecnie mieszkam i żyję. Kudriaszow nazywa sam siebie "Rosyjskim młotem", ale nie zapominajcie, że mnie nazywają "Doktorem nokautu". On będzie moim kolejnym pacjentem - odgraża się niepokonany Dorticos.

- Nie mogę się już doczekać. Jedno jest pewne, kibice w San Antonio dostaną naprawdę widowiskową walkę, która z całą pewnością nie zakończy się na punkty. Mam szacunek do wszystkich uczestników WBSS, a po wszystkim oni nabiorą również respekt do mnie. Uderzał jak młotem i to doprowadzi mnie do zunifikowania czterech pasów oraz zdobycia statuetki Muhammad Ali Trophy - stwierdził z kolei Kudriaszow.

Przypomnijmy więc, jak wygląda aktualna sytuacja z turniejem WBSS w wadze junior ciężkiej. 23 września Kudriaszow kontra Dorticos, ale dwa tygodnie wcześniej - 9 września w Berlinie, mistrz WBO Aleksander Usyk (12-0, 10 KO) zmierzy się z Marco Huckiem (40-4-1, 27 KO). W trzecim ćwierćfinale - rozegranym 30 września w Rydze, champion WBC Mairis Briedis (22-0, 18 KO) podejmie na swoim ringu Mike'a Pereza (22-2-1, 14 KO).

Ostatnią niewiadomą jest data oraz lokalizacja walki Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) z mistrzem organizacji IBF, Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).