GOŁOWKIN ZAKOŃCZY KARIERĘ? TRENER WYJAŚNIA

Redakcja, ESPN Deportes

2017-08-09

Szkoleniowiec Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) zdementował plotki, jakoby Kazach planował zakończyć karierę bokserską po walce z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO).

- Giennadij powiedział [w wywiadzie], że żona poprosiła go, by spędzał więcej czasu w domu, a ponieważ nie zna perfekcyjnie języka [angielskiego], ktoś źle to zinterpretował. Która kobieta nie chciałby, żeby mąż był więcej w domu? - powiedział Abel Sanchez.

Kazach i Meksykanin skrzyżują rękawice 16 września w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Sanchez podkreśla, że przygotowania jego podopiecznego przebiegają jak dotąd zgodnie z planem.

- Trenujemy już od czterech tygodni, wszystko idzie dobrze, czekamy już na dzień walki - oznajmił.

Dodał, że w stawce znajdą się wszystkie pasy, które Gołowkin dzierży w kategorii średniej, mimo że Alvarez nie chce boksować o tytuł WBC.

- Będziemy bronić czterech trofeów - WBC, WBA, IBF i IBO. Gra będzie się toczyć o wszystkie posiadanie przez Giennadija tytuły. Co postanowi "Canelo", to już jego sprawa -  stwierdził.

Meksykanin zapowiedział, że nie wniesie opłaty sankcyjnej, która upoważnia do rywalizowania o pas WBC. 27-latek ciągle ma federacji za złe, że w ubiegłym roku, kiedy posiadał ten tytuł, nalegała, by podjął walkę z mającym status obowiązkowego pretendenta Gołowkinem. Alvarez wyjaśnia, że nie mógł się tym wówczas zajmować, ponieważ miał na głowie sprawę sądową ze swoim byłym promotorem.