TRENER GOŁOWKINA: CIOSY CANELO JAK POLICZKOWANIE

Redakcja, Yahoo! Sports

2017-07-28

Szkoleniowiec Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) zadrwił z opinii, że Kazach postąpiłby niemądrze, gdyby poszedł na otwartą wymianę z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO).

Dziennikarz zasugerował w ten sposób, że Meksykanin ma dość siły, by zranić "GGG". Nadmienił, że o mocy drzemiącej w jego pięściach przekonało się już wielu zawodników, w tym Amir Khan i James Kirkland, których odpowiednio w 2016 i 2015 roku "Canelo" ciężko znokautował.

- Khan to był pięściarz wagi lekkiej, który został znokautowany przez Prescotta. A Kirkland - naprawdę będziesz robić wielkie halo z tego, że był w stanie go zranić? Kirkland nie walczył od dwóch lat, a ranią go wszyscy rywale. Znokautował go Ishida. Kogo takiego "Canelo" znokautował, o kim można by powiedzieć: "Tak, to rzeczywiście było świetne KO na kimś, kogo trudno przewrócić"? - mówi Abel Sanchez.

Szkoleniowiec określa Alvareza słowem slapper - od slap, czyli policzkować.

- To slapper, który wyprowadza bardzo dobre i szybkie kombinacje. Będzie jednak musiał robić coś więcej, jeżeli zamierza utrzymać Gołowkina na dystans - stwierdził.

Hitowy pojedynek Canelo-Gołowkin odbędzie się 16 września w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Kazach położy na szali tytuły WBC, WBA Super, IBF i mniej znaczący IBO w kategorii średniej.