UTALENTOWANI NIGERYJCZYCY W STAJNI SCHAEFERA. W NIEDZIELĘ DEBIUTY

Redakcja, ESPN

2017-07-28

Czołowy bokserski promotor Richard Schaefer podpisał kontrakty z utalentowanymi pięściarzami nigeryjskimi - jednym występującym w wadze ciężkiej, a drugim w junior ciężkiej. Ich debiuty już w weekend.

Startujący w królewskiej dywizji Efe Ajagba ma 23 lata i mierzy 191 cm. Karierę bokserską rozpoczął w 2011 roku, a w 2016 reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie przegrał w ćwierćfinale z Kazachem Iwanem Dyczką, który także jest już zawodowcem. W sumie Ajagba odniósł na amatorskim ringu 41 zwycięstw, w tym 30 przed czasem; przegrał tylko 2 walki. W 2015 roku sięgnął po złoty medal na igrzyskach afrykańskich.

W zawodowym debiucie Ajagba skrzyżuje rękawice w zakontraktowanym na sześć rund pojedynku z Tyrellem Herndonem (6-1, 2 KO).

Drugi nabytek założonej przez Schaefera stajni Ringstar Sports to Efetobor Apochi. Zawodnik ten liczy 29 lat i mierzy 180 cm. Boks trenuje od 2007 roku. Wygrał 55 amatorskich walk - aż 54 przed czasem, i doznał 6 porażek. Na igrzyskach afrykańskich w 2015 roku sięgnął po srebro w wadze ciężkiej. Wśród profesjonalistów będzie startować w junior ciężkiej.

Pierwszym zawodowym rywalem Apochiego będzie Meksykanin Daniel Mejia (0-2).

Obaj zawodnicy trenują w Houston pod okiem Ronnie'ego Shieldsa, który jest też szkoleniowcem Artura Szpilki.

Gala z udziałem nigeryjskich debiutantów odbędzie się w niedzielę wieczorem czasu amerykańskiego w Bakersfield w Kalifornii. Będą to zawody z cyklu Premier Boxing Champions, a w walce wieczoru Victor Ortiz (31-6-2, 24 KO) zmierzy się z Saulem Corralem (25-9, 16 KO).