REWANŻ ZEUGE Z EKPO W NIGERII?

Marcin Olkiewicz, East Side Boxing

2017-07-27

Grupa Sauerland Event chce skonfrontować Tyrona Zeuge (20-0-1, 11 KO) z Arthurem Abrahamem, ale wygląda na to, że przynajmniej na razie plany te pokrzyżuje federacja WBA. Włodarze najstarszej organizacji bokserskiej na świecie żądają bowiem, aby 25-letni Niemiec najpierw dał rewanż Isaakowi Ekpo (31-3, 24 KO), z którym w marcu wygrał przez techniczną decyzję.

Pierwszy pojedynek Niemca z Nigeryjczykiem od początku był dość wyrównany, ale już po piątym starciu walka została przerwana ze względu na kontuzję łuku brwiowego u obrońcy tytułu. Zgodnie z zasadami podliczono karty punktowe, a na nich jednogłośnie zwyciężył Zeuge. Tak jak można się było spodziewać, federacja WBA zdecydowała się zarządzić obowiązkowy rewanż, który jak się okazuje może odbyć się na terenie pretendenta.

Promująca czempiona WBA grupa Sauerland Event i Don King, który odpowiada za karierę Ekpo, dostali czas na porozumienie w sprawie rewanżowej walki ich podopiecznych do 17 sierpnia. Wygląda jednak na to, że obie strony dogadają się wcześniej, bo szef nigeryjskiego związku bokserskiego Remi Aboderin zapowiedział, że jest już po wstępnych rozmowach z niemiecką grupą i pozyskał sponsorów, dzięki którym będzie w stanie zorganizować to starcie w liczącym prawie dziesięć milionów ludności Lagos. Data również ma nie być przypadkowa - organizatorzy chcą, aby obaj panowie zawalczyli ze sobą 1 października, a więc w święto niepodległości Nigerii. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.