LAWRENCE OKOLIE WRÓCI NA POCZĄTKU WRZEŚNIA

Redakcja, @lawrence_tko

2017-07-26

Kreowany na nową gwiazdę brytyjskiego boksu Lawrence Okolie (4-0, 4 KO) poinformował, kiedy stoczy następną zawodową walkę.

24-latek ma wystąpić 1 września w Londynie. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego rywalem, Anglik zapowiada w każdym razie, że postara się o kolejny nokaut. Przed czasem - i to pierwszej rundzie - wygrał wszystkie dotychczasowe walki, w tym z Łukaszem Rusiewiczem w kwietniu br.

Na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Okolie pokonał w pierwszym występie w wadze ciężkiej Igora Jakubowskiego. Później trafił jednak na bardziej doświadczonego Kubańczyka Erislandy'ego Savona, z którym przegrał na punkty. Savon zdobył potem brązowy medal.

Startujący na zawodowstwie w kategorii junior ciężkiej Okolie jest promowany przez stajnię Matchroom - tę samą, która reprezentuje zunifikowanego mistrza wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuę.