JENNINGS PROPONUJE WALKĘ MISTRZOWI UFC. RAZ JUŻ GO POKONAŁ

Redakcja, fighthype.com

2017-07-24

Walka Mayweather-McGregor spowodowała wysyp innych, na razie tylko potencjalnych konfrontacji pomiędzy bokserami a zawodnikami MMA.

Adrien Broner zgłaszał niedawno chęć walki z Nate'em Diazem, teraz z kolei na podobny pomysł wpadł były pretendent do tytułu mistrza świata w królewskiej kategorii Bryant Jennings (19-2, 10 KO). Pogromca Artura Szpilki jest gotowy stanąć w szranki ze Stipe Miociciem - mistrzem UFC w wadze ciężkiej.

Co ciekawe, nie byłoby to wcale ich pierwsze starcie.

- Walczyłem ze Stipe na turnieju o Złote Rękawice [w 2009 roku]. Boksowałem wtedy dopiero od pięciu miesięcy. Wygrałem tamten pojedynek - wspomina 32-letni pięściarz z Filadelfii.

Jennings pewnie nie zaproponowałby mającemu chorwackie korzenie Amerykaninowi walki, gdyby ten sam nie zaczął przebąkiwać o startach w ringu. Niedawno mistrz UFC stwierdził nawet, że sprawiłby poważne kłopoty królowi wagi ciężkiej Anthony'emu Joshui (19-0, 19 KO).

- Niech tak lepiej nie gada. Ale jeśli rzeczywiście chce boksować, to możemy się zmierzyć na undercardzie gali Mayweather-McGregor - stwierdził Jennings.

Amerykański pięściarz jest nieaktywny od porażki przed czasem z Luisem Ortizem 19 grudnia 2015 roku. Niedawno podpisał jednak kontrakt ze stajnią Top Rank i wkrótce wróci na ring. Jego rywalem 19 sierpnia na wielkiej gali Crawford-Indongo w Lincoln w Nebrasce będzie Daniel Martz (15-4-1, 12 KO).