KOWNACKI PRZEJECHAŁ SIĘ PO SZPILCE!

2017-07-16, Redakcja, Informacja własna

A tłumaczyliśmy Wam przez lata, że Adam Kownacki (16-0, 13 KO) to jeden z najbardziej niedocenianych pięściarzy... Niepokonany Polak boksujący całą karierę za oceanem zdemolował właśnie faworyzowanego Artura Szpilkę (20-3, 15 KO)!

NAJLEPSI POLSCY 'CIĘŻCY' >>>

Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Adam wywierał pressing, dużo bił na dół, natomiast dobrze poruszający się na nogach Artur uciekał i kontrował. W końcówce pierwszej rundy trafił kombinacją lewy prosty-prawy sierp. Na początku drugiego starcia opierający się o liny "Szpila" skontrował "Baby Face'a" prawym hakiem na korpus, po którym pociągnął mocnym lewym sierpem na szczękę. Kownacki na moment stanął, ale kilkanaście sekund później znów nacierał.

ZIMNOCH CHĘTNY NA KOWNACKIEGO >>>

Przez dwie i pół minuty trzeciej odsłony Artur nadal wyboksowywał Adama, zagapił się jednak na moment, zainkasował prawy krzyżowym. Kownacki poprawił mocnym hakiem po dole i to ten cios zrobił na Szpilce największe wrażenie. Końcówka wyraźnie dla Adama! Ale to było tylko preludium tego, co miało zaraz nastąpić za moment...

PROMOTOR LOU DiBELLA: KOWNACKI DOSTANIE MISTRZOWSKĄ SZANSĘ >>>

Na początku czwartej rundy Kownacki trafił prawym krzyżowym, poprawił prawym sierpem na szczękę, a Szpilka zamiast uciekać w swoim zwyczaju zaczął pajacować. Ale z kimś tak mocno bijącym jak Kownacki nie można pajacować... I Szpilka zapłacił za to cenę. Adam poszedł za ciosem, złapał Artura serią kilku bomb i posłał na deski! "Szpila" powstał na osiem, lecz był bardzo ranny. A Kownacki ruszył po swoje. Huknął prawym na szczękę, poprawił jeszcze jednym prawym i Szpilkę przed ciężkim nokautem uratował sędzia Arthur Mercante Jr!

KOWNACKI: TRAFIŁEM PIERWSZY RAZ I JUŻ WIEDZIAŁEM, ŻE WYGRAM >>>

Na pocieszenie Artur otrzyma czek na 150 tysięcy dolarów, o czym poinformowała Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork. Adam dostał dużo mniej, ale i tak najwyższą gażę w karierze - 100 tysięcy dolarów. Teraz, po tak efektownym zwycięstwie, Adama czekają jeszcze lepsze zarobki. Ale zasłużył sobie na to. Poniżej prezentujemy Wam statystyki ciosów.

ZAGRANICZNE MEDIA: KOWNACKI ROZERWAŁ SZPILKĘ NA STRZĘPY >>>

Szpilka - ciosy zadane/celne
144/27 (19%)

Kownacki - ciosy zadane/celne
222/63 (28%)

<< Powrót na stronę główną <<