SCHAEFER O WBSS: NAJLEPSZA WALKA? NIE PYTAJCIE MNIE O TO!

Redakcja, iFL TV

2017-07-11

Richard Schaefer, jeden z promotorów odpowiedzialnych za turniej World Boxing Super Series, jest bardzo podekscytowany walkami w wadze junior ciężkiej. W jednej z nich wystąpi Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO).

Schaefer, założyciel stajni Ringstar Promotions, a w przeszłości dyrektor generalny Golden Boy Promotions, nie potrafi wskazać jednej, tej najbardziej emocjonującej potyczki.

- Wyróżnia się walka Usyka [z Huckiem]. Ale też Dorticosa [z Kudriaszowem]. Właściwie to nie pytajcie mnie o to! W przypadku każdej walki mogę wymienić dziesięć powodów, dla których to ona jest najlepsza. Tu żaden pojedynek nie będzie nudny - stwierdził.

W pierwszym sezonie WBSS zawodnicy będą rywalizować w wagach super średniej i junior ciężkiej. Szczególnie duże zainteresowanie budzi ta druga, ponieważ wystąpią w niej właściwie wszyscy najlepsi zawodnicy świata.

- Waga junior ciężka była w dużej mierze ignorowana przez ostatnie 15-20 lat. A ci zawodnicy to jedni z najbardziej dzisiaj ekscytujących pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Weźmy Dorticosa i Kudriaszowa. Razem stoczyli 43 walki, wygrali 42, w tym 41 przez nokaut! Ci goście nie wiedzą, jak przegrywać, a kiedy wygrywają, to przed czasem. I teraz się ze sobą zmierzą. Nie ma nic bardziej ekscytującego! - powiedział Schaefer.

Właśnie ze zwycięzcą pojedynku Dorticos-Kudriaszow będzie walczyć Włodarczyk, jeśli wygra walkę ćwierćfinałową. W niej rywalem Polaka będzie mistrz IBF Murat Gasijew (24-0, 17 KO).