GOŁOWKIN vs ALVAREZ: SPENCE JR RÓWNIEŻ STAWIA NA CANELO

Ryan Burton, BoxingScene

2017-07-07

Kibice mają swoje racje, ale zawodnicy widzą sprawy trochę inaczej. Wśród fanów szermierki na pięści przeważa opinia, że Giennadij Gołowkin (37-0, 33 KO) powinien poradzić sobie z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO), tymczasem więcej zawodowych bokserów w roli faworyta stawia Canelo. Pojedynek na szczycie wagi średniej odbędzie się 16 września w hali T-Mobile Arena w Las Vegas.

Jednym z tych, którzy w roli faworyta widzą Meksykanina, jest nowy mistrz IBF wagi półśredniej, świetny Errol Spence Jr (22-0, 19 KO). Wczoraj w podobnym tonie wypowiedział się dawny champion, Andre Berto (31-5, 24 KO).

- Moim zdaniem Canelo pobije GGG, bo po pierwsze, jest od niego większym wojownikiem, a po drugie, pójście z wagą w górę ewidentnie dobrze mu zrobiło. Do granicy 154 funtów zbijał już chyba zbyt dużo. Stawiam na niego - mówi Spence Jr.

Hala T-Mobile Arena została już - na ponad dwa miesiące przed terminem gali, całkowicie wyprzedana. Wkrótce poznamy drugą z najważniejszych walk, a także wyczekiwaną cenę przyłączy PPV.

ANDRE BERTO: CANELO WYGRA Z GOŁOWKINEM PRZED CZASEM >>>

Przypomnijmy, że w stawce walki Gołowkina z Alvarezem znajdą się trzy pasy wagi średniej należące do kazachskiego króla nokautu - WBA, WBC i IBF.