CALLUM SMITH W TURNIEJU WBSS W WADZE SUPER ŚREDNIEJ

Redakcja, Informacja prasowa

2017-07-06

Niepokonany Anglik Callum Smith (22-0, 17 KO) wystąpi w turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej - poinformowali w czwartek organizatorzy.

Pięściarz z Liverpoolu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBC i już w pierwszej rundzie zawodów zaboksuje o diamentowy pas tej federacji. Rywala pozna w sobotę podczas losowania, które odbędzie się w Monako.

Smith jest piątym potwierdzonym uczestnikiem turnieju. Wcześniej ogłoszono, że w zawodach wystartują właściciel pasa WBA Super George Groves (26-3, 19 KO), były czempion dywizji półciężkiej Jurgen Brahmer (48-3, 35 KO) oraz niepokonani pretendenci Erik Skoglund (26-0, 12 KO) i Jamie Cox (22-0, 12 KO).

Jeszcze przed weekendem poznamy nazwiska trzech ostatnich zawodników, którzy przystąpią do turnieju. Równolegle do zmagań w super średniej rywalizacja będzie się toczyć w wadze junior ciężkiej, gdzie jednym z uczestników będzie Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO). W puli nagród znajdzie się łącznie 50 mln dolarów. Poza tym zwycięzcy otrzymają trofeum im. Muhammada Alego.