LEBIEDIEW MYŚLI O STARCIE W WBSS, ALE CHCE WIĘCEJ PIENIĘDZY

Redakcja, rsport.ru

2017-07-04

Mistrz WBA w wadze junior ciężkiej Denis Lebiediew (29-2, 22 KO) twierdzi, że nadal jest szansa, iż wystąpi w wielkim turnieju World Boxing Super Series, w którym udział weźmie też m.in. Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO).

Jak dotąd organizatorzy potwierdzili start sześciu z ośmiu zawodników. Wśród kandydatów do obsadzenia pozostałych miejsc są Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO) i Lebiediew. Promotor Rosjanina przekonywał wprawdzie ostatnio, że 37-latek ma inne plany, ale sam zainteresowany mówi, że nie odpowiedział jeszcze na ofertę, którą otrzymał jego menedżer Wadim Korniłow.

- Nie powiedziałem jeszcze "nie". Teoretycznie mogę wystąpić w tych zawodach. Chciałbym jednak, aby mistrz dostawał za walkę trochę więcej niż pretendent, a tym gaże mają być równe - oznajmił Lebiediew, który w niedzielę zmierzy się w Jekaterynburgu z Markiem Flanaganem (22-4, 15 KO).

Dodał, że chce poznać więcej szczegółów związanych z turniejem, takich jak dokładne daty startów i zarobki.

USYK DOŁĄCZA DO WŁODARCZYKA W WBSS >>>

Turniej ma wystartować we wrześniu roku bieżącego, a zakończyć się w maju następnego. Zawodnicy w dwóch wagach - oprócz junior ciężkiej także super średniej - będą rywalizować o nagrody pieniężne o łącznej wysokości 50 mln dolarów oraz trofeum im. Muhammada Alego.