WARD-KOWALIOW II: SŁABA SPRZEDAŻ PPV

Keith Idec, boxingscene.com

2017-06-29

Sprawdziły się prognozy, że pojedynek rewanżowy pomiędzy Andre Wardem (32-0, 16 KO) a Siergiejem Kowaliowem (30-2-1, 26 KO), pomimo dużej stawki i klasy obu pięściarzy, nie przyciągnie wielu kibiców.

Agencja Nielsen Media Research poinformowała, że pakiet PPV dający dostęp do transmisji wykupiło tylko ok. 130 tys. widzów. To wynik nieporównanie gorszy niż 1,2 mln abonamentów sprzedanych na walkę Canelo-Chavez Jr, która nieco ponad miesiąc wcześniej także była pokazywane przez telewizję HBO w płatnym systemie.

Rezultat ten jest również gorszy niż w przypadku pierwszej walki Kowaliow-Ward. W listopadzie ubiegłego roku dostęp do konfrontacji Rosjanina i Amerykanina wykupiło mniej więcej 165 tys. odbiorców.

Dużo lepszą oglądalność miała powtórka potyczki z 17 czerwca, pokazywana już w otwartym kanale HBO. W szczytowym momencie przyciągnęła 947 tys. widzów. Średnia oglądalność wyniosła natomiast 752 tys.

Ward wygrał rewanż w ósmej rundzie, kiedy po ciosach na korpus - zdaniem Kowaliowa bitych zbyt nisko - walkę przerwał sędzia. Pierwszą potyczkę Amerykanin minimalnie zwyciężył na punkty.