BRONER vs GARCIA: NA GALI MILLER, WASHINGTON, HEILAND I CHARLO

Redakcja, Boxingscene

2017-06-28

Zaplanowana na 29 lipca gala Garcia vs Broner w hali Barclays Center na Brooklynie zyskała do rozpiski dwie niezwykle atrakcyjne potyczki - jedną w wadze średniej, drugą w ciężkiej.

Jermall Charlo (25-0, 19 KO), który porzucił tytuł mistrza świata w limicie 154 funtów, spotka się w ostatecznym eliminatorze do tronu WBC 160 funtów z Jorge Sebastianem Heilandem (29-4-2, 16 KO).

- Już od stycznia szykuję się ostro do debiutu w wadze średniej. W tym limicie czuję się jeszcze lepszy i jeszcze silniejszy niż poprzednio. Rywal to prawdziwy twardziel, jednak zamierzam dokonać tego samego w 160 funtach co zrobiłem w 154 i zostać mistrzem świata drugiej kategorii - deklaruje Charlo.

- Długo czekałem na swoją szansę i niezmiernie się cieszę, że przyjdzie mi zmierzyć się z tak doskonałym zawodnikiem jak on - wtrącił z kolei Heiland.

W drugiej parze wracający po nieudanym ataku na tron WBC wagi ciężkiej Gerald Washington (18-1-1, 12 KO) skrzyżuje rękawice z niepokonanym i mocno bijącym Jarrellem Millerem (18-0-1, 16 KO). Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund. Wszystkie trzy walki zostaną ujęte w przekazie telewizyjnym stacji Showtime.