NAAZIM RICHARDSON: WARD POWINIEN OBIĆ GGG I ZAKOŃCZYĆ KARIERĘ

Redakcja, fighthype.com

2017-06-24

Ceniony amerykański trener Naazim Richardson jest zdania, że Andre Ward (32-0, 16 KO) zdołałby pokonać Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO).

W ostatnich latach sporo mówiło się o walce Amerykanina z Kazachem, ale ten pierwszy przeszedł w końcu do dywizji półciężkiej, zwiększając do dwóch kategorii wagowych różnicę między nimi. Richardson nadal ma jednak nadzieję, że do hitowego starcia kiedyś dojdzie.

- Niech Ward teraz odpocznie, a za kilka miesięcy niech może weźmie sobie Badou Jacka albo kogoś w tym stylu. A potem jeszcze niech obije "GGG" i zakończy karierę - oznajmił szkoleniowiec znany m.in. ze współpracy z Bernardem Hopkinsem.

Ward pokonał tydzień temu po raz drugi Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO) i obronił pasy WBA Super, IBF i WBO w limicie 175 funtów. Po walce nie wykluczał, że znowu zmieni wagę, a jego trener Virgil Hunter stwierdził, że 33-latek mógłby przejść nawet do ciężkiej i pokonać znacznie większego Anthony'ego Joshuę (19-0, 19 KO).

Gołowkin wróci na ring 16 września w Las Vegas, gdzie zmierzy się w wyczekiwanym od lat starciu z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO).