MISTRZOSTWA EUROPY: PORAŻKA SZWEDOWICZA

2017-06-18, Redakcja, Informacja własna

Arkadiusz Szwedowicz (-81kg) już w pierwszej walce pożegnał się z Mistrzostwami Europy. Mistrz Polski wagi półciężkiej nie sprostał ruchliwemu i naprawdę ciekawemu Alejandro Fernandezowi z Hiszpanii.

Podopieczny Karola Chabrosa boksując z wyższym i lotnym na nogach rywalem, ustawionym dodatkowo na mańkuta, również próbował zmieniać pozycję, walcząc raz z normalnej, raz z odwrotnej. W pierwszej rundzie obaj kilka razy trafili, ale nasz rodak zakończył ją swoim lewym sierpowym. Na początku drugiej odsłony Hiszpan parę razy wyprzedził akcje pięściarza ze Szczecina może niezbyt mocnymi, za to celnymi kontrami. W połowie tego odcinka Szwedowicz trafił bardzo mocnym lewym sierpowym, jednak za moment sam zainkasował dwa długie lewe krzyżowe. Po drugim sędzia nawet zdecydował się liczyć Arka, z czym oczywiście ten się nie zgadzał.

Na początku trzeciego starcia Szwedowicz zaatakował tułów rywala. Przez minutę wyglądało to naprawdę dobrze, ale znów nadział się na długi lewy krzyżowy. Cios mocny i musiał zrobić wrażenie na sędziach. Końcówka dla Arka, który trafił prawym "dyszlem", ale nie przekonał tym do siebie sędziów. Jednogłośnie na punkty zwyciężył Fernandez.

<< Powrót na stronę główną <<