DRUGI TRENER KLICZKI: WILDER PRZESTAŁ SIĘ ROZWIJAĆ, WOLAŁBYM JEGO

Redakcja, SportBox.ru

2017-06-16

James Ali Bashir, wieloletni drugi trener Władimira Kliczki (64-5, 53 KO), chętniej widziałby Ukraińca w konfrontacji z mistrzem WBC Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO) niż rewanżu z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO).

Amerykański szkoleniowiec widzi w boksie "Brązowego Bombardiera" sporo błędów, które - jego zdaniem, Kliczko by wykorzystał. Kiedy Władimir przygotowywał się do starcia z Mariuszem Wachem w 2012 roku, Wilder przebywał na jego obozie w austriackich górach w roli sparingpartnera. Dziś to on zasiada na tronie World Boxing Council, zaś Władimir pozostaje bez pasa.

- Wilder przestał się rozwijać i robić postępy. Cały swój boks opiera wyłącznie na swoich warunkach fizycznych oraz sile. Nawet oglądając jego niedawną walkę z cieniem widziałem sporo błędów, które wymagają natychmiastowej korekty. Jeśli z takim przygotowaniem technicznym wyszedłby teraz do Joshuy, Kliczki, czy nawet Luisa Ortiza, ci zawodnicy mogliby łatwo wykorzystać te jego niedociągnięcia - przekonuje Bashir.

MARIHUANA W SAMOCHODZIE WILDERA. MISTRZ ZOSTAŁ ARESZTOWANY >>>

- Szczerze mówiąc wolałbym, aby Kliczko spotkał się teraz właśnie z Wilderem, lecz sam Władimir dąży do rewanżu z Joshuą. Gdyby to zależało ode mnie, Władimir najpierw odebrałby pasy Wilderowi i Josephowi Parkerowi, trochę odetchnął, a dopiero potem pomyślał o Joshui - dodał amerykański trener.