WARD-KOWALIOW: DUVA ZADOWOLONA ZE SKŁADU SĘDZIOWSKIEGO

Keith Idec, boxingscene.com

2017-06-08

Promotorka Siergieja Kowaliowa (30-1-1, 26 KO) jest zadowolona ze składu sędziowskiego, jaki został wyznaczony do oceniania walki rewanżowej pomiędzy Rosjaninem a Andre Wardem (31-0, 15 KO).

Praca sędziów punktowych w pierwszym pojedynku wzbudziła spore kontrowersje. Robert Byrd, Burt A. Clements i Glenn Trowbridge zgodnie punktowali 114-113 dla Warda, choć zdaniem części obserwatorów sprawiedliwszy byłby werdykt z korzyścią dla "Krushera".

Tym razem walkę będą oceniać Dave Moretti, Steve Weinsfeld i Glenn Feldman.

- Prosiłam Komisję Sportową Stanu Nevada o wyselekcjonowanie jak najlepszych sędziów, aby kwestia werdyktu nie stała się ponownie tematem numer jeden. Wszyscy mamy prawo rozmawiać z komisją [na temat wyboru sędziów], byłoby to niedbalstwo z mojej strony, gdybym tego nie zrobiła - mówi Kathy Duva, szefowa stajni Main Events.

- Wybrani sędziowie mają olbrzymie doświadczenie. Raczej nie będą się sugerować reakcjami publiczności. Myślę, że jest mało prawdopodobne, aby popełnili błąd. Taką przynajmniej mam nadzieję. Koniec końców są jednak ludźmi, a pomyłki się zdarzają. Siergiej wie, że musi tym razem wygrać w sposób bardzo przekonujący. I zrobi to - dodaje.

Sam Kowaliow powiedział, że również ufa tym sędziom. - Dużo jednak o tym nie myślę. Muszę po prostu zrobić swoje w ringu. A jak stanie się coś niedobrego, to wszyscy będą to widzieć - oznajmił.

Rewanż Ward-Kowaliow odbędzie się 17 czerwca w Mandalay Bay w Las Vegas. W stawce znajdą się pasy WBA Super, IBF i WBO w kategorii półciężkiej.