LENNOX LEWIS: TERAZ JOSHUA POWINIEN PODBIĆ AMERYKĘ

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) wydaje się naturalnym następcą wielkiego Lennoxa Lewisa. Podobnie jak jego rodak, zdobył najpierw złoto olimpijskie, potem sięgnął po tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, a teraz bierze się za zunifikowanie całej kategorii.

Anglik jak dotąd boksuje tylko w Wielkiej Brytanii. Jego poprzednik również bronił tytułu w ojczyźnie, ale podbił też rynek amerykański, w dodatku w czasach, gdy boksowali tacy mocarze jak Tyson, Holyfield, Moorer czy Tua. I zdaniem Lewisa następnym krokiem Joshuy powinien być właśnie podbój Ameryki.

- Jeśli jesteś mistrzem świata, to powinieneś boksować w różnych krajach, po całym świecie. To buduje twój wizerunek jako zawodnika, ale również człowieka. Możesz przecież być gwiazdą w Anglii, a w Ameryce nikt nie będzie cię znał. Tam również należy budować swoją markę. Na przykład Ali występował w Afryce, więc mi również bardzo zależało, żeby tam kiedyś zaboksować. To ważny aspekt, bo gdziekolwiek teraz bym nie pojechał, ludzie wszędzie mnie znają i wszędzie mam swoich kibiców. Kiedy toczyłem pierwsze walki w USA, tamtejsi fani na mnie buczeli, lecz z czasem zaakceptowali mnie jako dobrego zawodnika i nie przeszkadzało im już więcej, że jestem Anglikiem, a nie Amerykaninem - stwierdził Lewis.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MickeyBreslau
Data: 06-06-2017 19:53:24 
W Ameryce nie będzie walczył tylko z Wilderem,a więc hey Joshua,Izu is waiting for u :)Dzisiaj jest to 70/30 dla Antka,do tej walki mogłoby dojsc za jakis 1rok,jesli oczywiscie Ugonoh wygra swoje następne walki.Bardziej pasowalby Londyn i O2 Arena,dwóch nigeryjczyków,czarny Anglik i czarny Polak,wielkie grzmoty i wielkie show.
 Autor komentarza: mirage
Data: 06-06-2017 21:28:15 
Wildera AJ rozbija w podobny sposób jak Stevenson Fonfarę
 Autor komentarza: holy
Data: 07-06-2017 08:41:04 
W czasach Lewisa mekką boksu była Ameryka, a dziś z Hameryki jest tylko Wilder jako mistrz, więc Joszua nie musi nigdzie wyjeżdżać.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 07-06-2017 09:31:51 
nie wiem co oni mają z tą amerykom
w WB zarabia olbrzymie pieniądze, ma miliony fanów i zapełni każdy stadion
każdy będzie chciał tam przyjechać na walkę z nim
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 07-06-2017 10:50:23 
Lewisowi chodziło tylko o promocję a nie kto jest mistrzem w USA. Ma trochę racji bo jednak walki w USA przyniosą mu rozpoznawalność. Wielu mistrzów z Anglii tak robiło także z innych walk. Jeżeli zrobi jak Calzaghe, że dopiero na dwie ostatnie walki się odważy zaawalczyć w USA z dobrymi rywalami nikt o nim nie będzie dużo pamiętał. Tak samo zrobił Marco Huck pojechał do USA wypełzł z pod klosza i wpierdol i tyle Hucka w USA widzieli.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 07-06-2017 10:52:24 
Zmierzam do tego, że w USA należy stoczyć walki w odpowiednim momencie a nie za późno gdy już najlepsze lata się ma za sobą. Huck za to zapłacił. Nawet Hamed kiedyś musiał wyjechać do USA i toczył super walki i to mu przyniosło rozgłos jak choćby starcie z Kevinem Kellym. Pierwsza walka w USA i totalna wojna w ringa.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 07-06-2017 13:53:49 
Lenox to łeb nie od dziś jak się go czyta widać ze ma nasrane pod głową mówiąc banały.
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 07-06-2017 15:16:38 
antek w uk nie ma tak zle, nawet dailymail codziennie robi o nim jakies artykuly
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.