DeGALE PRZEJDZIE OPERACJĘ. POTEM REWANŻ GROVESEM?

Redakcja, Daily Mirror

2017-06-06

Mistrz IBF w wadze super średniej James DeGale (23-1-1, 14 KO) wyjawił, że będzie musiał przejść operację kontuzjowanego barku, co opóźni jego powrót między liny.

31-latek nabawił się urazu jeszcze przed styczniową, zakończoną remisem walką unifikacyjną z Badou Jackiem. Operacji zostanie poddany w środę w Manchesterze. Ma nadzieję, że kolejny występ w ringu zaliczy jeszcze w tym roku. Do sparingów będzie mógł powrócić za dziesięć tygodni.

DeGale podkreśla wstępnie było już porozumienie, aby mimo kontuzji 1 lipca zaboksował z Callumem Smithem (22-0, 17 KO), ale ostatecznie z planów tych zrezygnowano. Teraz mówi się o rewanżu z George'em Grovesem (26-3, 19 KO), nowym mistrzem WBA Super, który jako jedyny zawodnik pokonał "Chunky'ego" na zawodowym ringu. Mogą być jednak problemy z doprowadzeniem do tej potyczki, jako że DeGale nie zamierza się godzić na podział finansowy 50-50.

- Myślę, że on na to nie zasługuje. Negocjacje będą trudne, wszystko będzie się musiało zgadzać, aby do tego pojedynku doszło - skomentował 31-latek.