MISTRZOSTWA EUROPY: IGOR JAKUBOWSKI ZDĄŻYŁ - SKŁAD REPREZENTACJI

Redakcja, Informacja własna

2017-06-05

Już w maju podawaliśmy Wam skład reprezentacji Polski na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy. Była wtedy tylko jedna niewiadoma - obsady wagi ciężkiej. Dziś wiemy już wszystko.

W miniony weekend po długiej przerwie po raz pierwszy zaboksował Igor Jakubowski (-91kg). Od jego formy zależało, czy uzupełni drużynę biało-czerwonych. W półfinale Turnieju im. Zygmunta Chychły pokonał na punkty Ammara Abbasa. Doznał jednak przy okazji małego rozcięcia, dlatego w niedzielę nie wystąpił już w finale. Ale zdążył przekonać do siebie Karola Chabrosa, selekcjonera reprezentacji.

Tak więc Igor poleci do Charkowa, gdzie w dniach od 14 do 25 czerwca będzie bronił srebrnego medalu wywalczonego dwa lata temu w Bułgarii. Pięściarz z Konina prezentował się wówczas znakomicie, doszedł aż do finału, w którym jednak - również przez kontuzję, nie mógł wystąpić.

Polacy obsadzili wszystkie kategorie. Przypomnijmy jeszcze, że turniej na Ukrainie ma podwójną stawkę, bo poza medalami ME w grę wchodzi również awans do wrześniowych Mistrzostw Świata. Każdy ćwierćfinalista Mistrzostw Europy zapewni sobie bowiem awans do Mistrzostw Świata w Hamburgu za trzy miesiące.

Poniżej prezentujemy Wam cały skład biało-czerwonych, a także przypominamy ostatnią, sobotnią walkę Jakubowskiego.

-49kg: Jakub Słomiński
-52kg: Maciej Jóźwik
-56kg: Jarosław Iwanow
-60kg: Adrian Kowal
-64kg: Mateusz Polski
-69kg: Damian Kiwior
-75kg: Bartosz Gołębiewski
-81kg: Arkadiusz Szwedowicz
-91kg: Igor Jakubowski
+91kg: Aleksander Stawirej