JOSHUA BUATSI ZADEBIUTUJE POD BANDERĄ GRUPY MATCHROOM

Redakcja, Daily Mail

2017-06-05

Eddie Hearn i jego grupa Matchroom Boxing zdominowała najpierw brytyjski rynek, potem europejski, a dziś jest chyba największą siłą w boksie zawodowym. I właśnie pozyskała kolejnego bardzo ciekawego zawodnika.

Urodzony w Ghanie dwadzieścia cztery lata temu, a reprezentujący bawi Anglii Joshua Buatsi mierzy 186 centymetrów i startował dotąd w limicie 81 kilogramów. Dwa lata temu wszedł do strefy medalowej Mistrzostw Europy, eliminując w ćwierćfinale naszego Mateusza Tryca. Podczas zeszłorocznych igrzysk w Rio wygrał dwie walki przez nokaut, trzecią wyraźnie na punkty, zapewniając sobie brązowy krążek Igrzysk Olimpijskich.

Buatsi zadebiutuje 1 lipca podczas gali Buglioni vs Summers w Londynie. Podczas tego samego wieczoru pokaże się również inny olimpijczyk z Rio w barwach Wielkiej Brytanii, startujący w kategorii cruiser Lawrence Okolie (3-0, 3 KO).

Joshua miał również inne oferty - między innymi od Franka Warrena i jego stajni Queensberry Promotions, ale również od paru amerykańskich promotorów. Ostatecznie wybrał ofertę Hearna. Nazwisko rywala na debiut ma zostać podane w ciągu najbliższych kilku dni.

Poniżej przypominamy Wam walkę o strefę medalową ME 2015 pomiędzy Anglikiem a naszym Mateuszem Trycem.