BROOK-SPENCE JR: WYNIKI OGLĄDALNOŚCI W USA

Keith Idec, boxingscene.com

2017-06-03

Firma Nielsen opublikowała wyniki oglądalności w Stanach Zjednoczonych ubiegłotygodniowej walki o pas IBF w wadze półśredniej pomiędzy Kellem Brookiem (36-2, 25 KO) a Errolem Spence'em Jr (22-0, 19 KO).

Odbywający się w Sheffield pojedynek dostarczył wielu emocji, a zakończył się wygraną Amerykanina w jedenastej rundzie. Obrońca tytułu przyklęknął bez ciosu, ponieważ nie chciał kontynuować walki z poważnym urazem. Przeprowadzone później badanie wykazało, że po raz kolejny, tak samo jak we wrześniu ubiegłego roku, gdy boksował z Giennadijem Gołowkinem, doznał pęknięcia kości oczodołu.

Za oceanem transmisję z tej potyczki przeprowadzała telewizja Showtime. Średnia oglądalność wyniosła 291 tys. widzów, a w szczytowym momencie transmisji liczba kibiców zasiadających przed odbiornikami dobiła do 337 tys.

To przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę wszelkie niesprzyjające okoliczności. Po pierwsze, z powodu różnicy czasu transmisja w USA nie odbywała się w najlepszym czasie antenowym. Po drugie, z uwagi na obchodzony w poniedziałek Memorial Day był to dla Amerykanów okres długiego weekendu, a więc czas wyjazdów i ogólnie zmniejszonej oglądalności telewizyjnej.

Spence Jr być może także kolejny pojedynek stoczy na antenie Showtime. Nie wiadomo na razie, kiedy 27-latek wróci na ring, nie jest też znany jego następny rywal. Sam zainteresowany chciałby się zmierzyć w starciu unifikacyjnym z Keithem Thurmanem (28-0, 22 KO), mistrzem WBC i WBA, ale ta konfrontacja najprawdopodobniej będzie musiała poczekać co najmniej do przyszłego roku.