MAYWEATHER: GGG POPEŁNIA WIELE BŁĘDÓW, CANELO GO ZNOKAUTUJE

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2017-05-30

Floyd Mayweather Jr nie tylko uważa, że Saul Alvarez (49-1-1, 34 KO) 16 września pokona w hitowej walce Gennadija Gołowkina (37-0, 34 KO), ale sądzi też, że Meksykanin nie będzie potrzebował do tego dystansu pełnych dwunastu rund.

Sam Mayweather w przeszłości miał okazję spotkać się w ringu z "Canelo" i zwyciężył na punkty, udzielając wówczas 23-letniemu Saulowi lekcji boksu. W starciu z Kazachem popularny "Money" bez wahania wskazuje jednak na swojego dawnego oponenta.

- Czy uważam, że Triple G może pokonać Canelo? Absolutnie nie. Myślę, że jest obecnie co najmniej kilku facetów, którzy są w stanie pokonać GGG, a Canelo znajduje się na szczycie tej listy. Wierzę, że on go pokona. Wierzę też w to, że GGG ma bardzo mocny cios, ale jest przy tym dość jednowymiarowy. Popełnia również wiele błędów, a boks na pewnym poziomie to co innego - uważa Mayweather.

- Nie sądzę, aby ta walka mogła potrwać pełen dystans. Canelo Alvarez jest obecnie jednym z najlepszych pięściarzy na świecie. Rekomenduję go i ściągam przed nim kapelusz - powiedział Mayweather.