CANELO-GGG: SULAIMAN WIERZY, ŻE PAS WBC ZNAJDZIE SIĘ W STAWCE

Redakcja, EFE

2017-05-30

Prezydent World Boxing Council jest przekonany, iż mimo wszystko tytuł mistrza świata tej federacji w wadze średniej znajdzie się w stawce hitowej walki pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO) a Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO).

Ten ostatni od dłuższego czasu ma na pieńku z WBC. Przed pojedynkiem z Julio Cesarem Chavezem Jr (50-3-1, 32 KO), który 6 maja odbył się w Las Vegas, zapowiedział, że nie przyjmie specjalnego tytułu pamiątkowego, jakim organizacja zamierzała uhonorować zwycięzcę. Oświadczył też, że nie chce, aby pas WBC trafił na szalę jego potyczki z Gołowkinem.

- Mogą sobie próbować i robić, co tylko chcą, ale mistrzem WBC jest Gołowkin. Jeśli będą próbować coś zrobić, będzie to niewytłumaczalne. Nie ma jednak mowy, aby Gołowkin to zaakceptował, bo jest on naszym mistrzem - stwierdził w poniedziałek Mauricio Sulaiman.

Dodał, że "WBC absolutnie nie ma nic przeciwko Alvarezowi lub komukolwiek innemu".

Meksykanin ma federacji za złe, że odebrała mu trofeum w wadze średniej w 2016 r., kiedy z powodu trwającego procesu sądowego nie mógł przystąpić do walki z mającym status obowiązkowego pretendenta Gołowkinem. Odkładany od lat pojdynek z Kazachem dojdzie w końcu do skutku 16 września.