HEARN: BROOK-KHAN TO NADAL DOBRA WALKA

Redakcja, fighthype.com / Sky Sports

2017-05-29

Po latach zaczepek poza ringiem Kell Brook (36-2, 25 KO) i Amir Khan (31-4, 19 KO) być może w końcu zmierzą się między linami.

- To nadal duża walka. Obaj potrzebują teraz pojedynku na przetarcie. Chcę zobaczyć tę konfrontację, mam nadzieję, że odbędzie się ona w przyszłym roku - powiedział Eddie Hearn, promotor Brooka.

Pięściarz z Sheffield przegrał w weekend w jedenastej rundzie z Errolem Sepnce'em Jr (22-0, 19 KO) i stracił pas IBF w kategorii półśredniej. Khan, który pracował przy okazji tej walki jako ekspert dla telewizji Sky Sports, już po wszystkim powiedział, że chciałby w końcu zaboksować ze swoim rodakiem w limicie 147 funtów.

- Jest sens zrobić ten pojedynek latem 2018 roku. Kell musi teraz odpocząć, potem będzie miał jeszcze czas stoczyć walkę na przetarcie. Zobaczymy, jak to się potoczy - stwierdził.

Prawdopodobnie jednak Brook nie będzie dłużej występować w wadze półśredniej. Po porażce z Amerykaninem oznajmił, że skłania się ku startom w junior średniej, choć minie sporo czasu, zanim ponownie zaprezentuje się w ringu. W potyczce ze Spence'em Jr doznał pęknięcia kości oczodołu. Takiego samego urazu nabawił się we wrześniu ub.r., kiedy uległ Giennadijowi Gołowkinowi.