BROOK ZNOWU Z PĘKNIĘTĄ KOŚCIĄ OCZODOŁU. HEARN RADZI ZMIENIĆ WAGĘ

Redakcja, fighthype.com

2017-05-28

Promotor Kella Brooka (36-2, 25 KO) poinformował po porażce z Errolem Spence'em Jr (22-0, 19 KO), że jego zawodnik najprawdopodobniej po raz kolejny nabawił się pęknięcia kości oczodołu.

Anglik odniósł taki uraz już w ostatniej, wrześniowej walce z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO). Wtedy ucierpiało prawe oko, tym razem dokuczało mu w ringu lewe.

- To chyba ta sama kontuzja, której doznał w starciu z Gołowkinem. Powstała jednak w wyniku ciosów Errola. Wygrał lepszy - oświadczył na konferencji prasowej Eddie Hearn.

Kontuzja była na tyle bolesna, że w jedenastej rundzie Anglik przyklęknął bez ciosu i pozwolił się wyliczyć.

- Przyjąłem mocne uderzenie w siódmej rundzie, ból był naprawdę duży. To było jedno z najgorszych uczuć, jakich doznałem w życiu. Coś podobnego do tego, kiedy "GGG" złamał mi kość oczodołu. Nic nie widziałem, a nie można walczyć, kiedy się nie widzi - skomentował na gorąco pokonany, były już mistrz IBF w wadze półśredniej.

Hearn proponuje, aby teraz 31-latek przeniósł się do kategorii junior średniej.

- Myślę, że byłby lepszy w tym limicie, bardziej wytrzymały. Już przed tym pojedynkiem uważałem, że Kell powinien się przenieść do wyższej kategorii. Powinien to teraz zrobić, jeśli zamierza kontynuować karierę. To nadal jeden z najlepszych bokserów świata - powiedział.