CANELO-GOŁOWKIN: DE LA HOYA LICZY NA 3 MLN SPRZEDANYCH PPV

Redakcja, Fight Hub TV

2017-05-25

Walka Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO) z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO) będzie druga w historii pod względem liczby sprzedanych abonamentów PPV, jeśli sprawdzą się prognozy Oscara De La Hoyi

- Waga ciężka powraca za sprawą Anthony'ego Joshuy, walkę Keitha Thurmana oglądało w najlepszym czasie antenowym ponad 5 mln kibiców, "Canelo" i Chavez Jr sprzedali ponad milion abonamentów PPV. Wobec tego wszystkiego spodziewamy się, że "Canelo" i Gołowkin osiągną ok. 3 mln wykupień. Dzięki takim walkom boks się odradza. To jest moja misja - chcę, żeby wróciły wielkie emocje, które kiedyś towarzyszyły tej dyscyplinie. Krok po kroku osiągniemy cel - oświadczył promotor Meksykanina.

Alvarez i Gołowkin skrzyżują rękawice 16 września. De La Hoya zdradził, że rywalizacja o to, gdzie odbędzie się hitowa walka, rozstrzygnie się pomiędzy Arlington w Teksasie, gdzie znajduje się olbrzymi stadion AT&T, a Las Vegas. Konkrety ma podać za kilka dni.

Najlepiej sprzedającą się walką w historii systemu PPV była potyczka Mayweather-Pacquiao, do której dostęp wykupiło 4,6 mln widzów. Na drugim miejscu plasuje się pojedynek De La Hoya-Mayweather (2,4 mln), a na trzecim Mayweather-Alvarez (2,2 mln).