MAYWEATHER JR: UDZIELIŁBYM GOŁOWKINOWI LEKCJI BOKSU

Redakcja, Radio Rahim

2017-05-22

Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) powtarza jak mantrę, że wróci tylko na walkę z Conorem McGregorem. Ale przy okazji przekonuje, że gdyby doszło do jego starcia z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO), liderem wagi średniej, to udzieliłby kazachskiemu królowi nokaut srogiej bokserskiej lekcji.

"Piękniś" zdobywał tytuły mistrzowskie w pięciu kategoriach - od super piórkowej aż po junior średnią. W wadze junior średniej, gdzie limit wynosi 154 funty (69,85kg), stoczył zaledwie trzy walki - z Oscarem De La Hoyą, Miguelem Cotto oraz Saulem Alvarezem. Nigdy jednak nie przekroczył granicy 151 funtów. Mimo wszystko wierzy, że z "GGG" nie miałby większych kłopotów.

- Wszyscy zachwycaliście się Gołowkinem, a co było w walce z Brookiem? OK, on jest dobry, ale nie jakiś wielki. Nie zamierzam z nim walczyć, ale nawet teraz, w wieku czterdziestu lat, to byłby dla mnie łatwy pojedynek. Wiecie przecież doskonale, że gdybyśmy się spotkali, to udzieliłbym mu lekcji boksu - stwierdził Mayweather Jr. Dodał przy tym jeszcze, że nigdy nie powędrowałby powyżej limitu 154 funtów, choć akurat Gołowkin - wyłącznie na potrzeby tej walki, zgłaszał gotowość zbijania kilogramów dla Amerykanina.

MAYWEATHER JR: JESTEM BIZNESMENEM, DAM LUDZIOM WALKĘ Z McGREGOREM >>>

Gołowkin najbliższą walkę stoczy z największą obecnie gwiazdą boksu zawodowego, jeśli chodzi o sprzedaż PPV. Już 16 września skrzyżuje rękawice z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO).