BOKSERSKIE ZAPLECZE TORUŃSKIEJ ARENY

Sławomir Ciara, Informacja własna

2017-05-19

Toruń, XIII Memoriał Witolda Makacewicza, boczna hala Areny. W jednodniowym turnieju, który poświęcony był toruńskiemu lekarzowi rywalizowali młodzi pięściarze z Manchesteru, Gardy Wicko, Startu Włocławek, Legii Chełmża, Wdy Świecie, Włókiennika Łódź i miejscowego Ringu Wolnego. Po ostatnim gonu wyróżniono najlepszych – najefektowniej walczącym technicznie został wybrany Thomas Jeruis, najlepszym zagranicznym pięściarzem uznano – Ashima Arshada. Z Polski - Patrycję Wochnę i Kamila Ślendaka.

Wyniki poszczególnych walk (na pierwszym miejscu zwycięzcy):

waga 44 kg (młodzicy), Hubert Domaros (Garda Wicko) vs Maciej Zacfeld (Start Włocławek) na punkty, 3:0

waga półśrednia (juniorzy), Hubert Eksztajn (Włókiennik Łódź) vs Maciej Karulski (Legia Chełmża) pkt. 2:1

waga półciężka (kadeci), Adrian Ślendak (Start Włocławek) vs Adrian Plango (Włókiennik Łódź) pkt. 2:1

waga średnia (juniorzy), Łukasz Paśniewski (Start Włocławek) vs Kamil Łukaszewski (Legia Chełmża) 2 r., rsc

waga półciężka (juniorzy), Kamil Ślendak (Start Włocławek) vs Emil Pawliński (Ring Wolny Toruń) 1 r., rsc

waga 56 (kadetki), Patrycja Wochna (Ring Wolny) vs Wiktoria Gburczyk (Wda Świecie) pkt. 3:0

waga półśrednia (juniorki), Kamila Goreńska (Ring Wolny) vs Agnieszka Dolna (Wda Świecie) 2 r., AB (poddanie przez sekundanta)

waga 54 kg (młodzicy), Thomas Jeruis (Manchester) vs Bartosz Malankowski (Ring Wolny) pkt. 3:0

waga 38 kg (młodzicy), Ashim Arshad (Manchester) vs Michał Nowakowski (Ring Wolny) pkt. 3:0

waga 48 kg (kadeci), Jack Cooper – Jake Coleman (obaj Manchester) remis

waga 48 kg (kadeci), Mason Jonhson – Rio Wamsley (obaj Manchester) remis.

Rozegrano też 9 walk pokazowych, w których największe wrażenie na obserwatorach pozostawili: Dawid Barszcz, Jakub Ochnicki i Jan Opatowski.

Supervisor zawodów – Waldemar Szychowski (K-P OZB Grudziądz), delegat sportowy – Łukasz Stanecki (Włocławek), sędziowie (ring/punkty): Krzysztof Grzelak, Radosław Drwęski, Szymon Karpiński (Toruń), Filip Karczewski (Świecie), Wojciech Sało (Grudziądz).

Pas z wizerunkiem lorda dla szkoleniowca

W czasie oficjalnego otwarcia wieloletni szkoleniowiec Ringu Wolnego, wychowawca wielu pięściarzy, medalistów mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Czesław Dromowicz otrzymał z rąk ekipy Manchesteru pas lorda. Pięknie grawerowana nagroda cieszyła się dużym zainteresowaniem i była przez cały czas fotografowana przez miejscowych kibiców, jak i samych uczestników imprezy. - Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia od teamu angielskiego – powiedział wzruszony trener Dromowicz, który niebawem obchodzić będzie pół wieku kontaktu z boksem.

Solo Nikoli i rytmiczny taniec

Oficjalnego otwarcia memoriału dokonała Maria Fiderewicz-Kubacka z Urzędu Miasta Toruń, która w ciepłych słowach powitała gości i w serdeczny sposób zaprosiła na walki. Tymczasem zanim zabrzmiał pierwszy gong widzowie byli świadkami występu Nikoli Jess z MDK, zaś w trakcie przerw między pojedynkami wystąpił taneczny zespół Rytmix, zespół czirliderek z Torunia. Nie doszły natomiast do skutku walki wieczoru. Powinni w nich wystąpić miejscowi zawodnicy wag ciężkich – Marcin Kowalski i Paweł Durbacz. Rywalami mieli być pięściarze Brytyjscy. - Anglicy niestety, nie przyjechali w pełnym składzie. Zabrakło zawodników w ciężkich kategoriach. Szkoda – wyjaśnił Czesław Dromowicz. Z kolei trenerzy Gardy Wicko, Antoni Pałucki i Legii Chełmża, Janusz Jurkiewicz podziękowali organizatorom za zaproszenie i zapowiedzieli, że w przyszłości nie będą omijać grodu Kopernika, i z chęcią przyjadą do tego miasta na pięściarskie imprezy.

Jednym z patronów medialnych był portal BOKSER.ORG, a sponsorami – oprócz Urzędu Marszałkowskiego i miejscowego magistratu – Polski Cukier, Angraw, Abler, Emtor, Energo - tuls bhp, Ciśnienie pod kontrolą U Leona, Agencja Reklamowa – Rex, dużyformat – com.pl, Równe Szanse – Fundacja Dariusza Michalczewskiego, Bank Zachodni WBK, Ostpol, pracownia reklamy – RECLOMOC.