DEONTAY WILDER I JOE LOUIS TRAFILI DO GALERII SŁAW

Redakcja, fightnews.com

2017-05-14

Obecny mistrz świata WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (38-0, 37 KO) oraz legendarny Joe Louis zostali włączeni do Bokserskiej Galerii Sław Alabamy.

Pochodzący z Tuscaloosy Wilder został uhonorowany przez nowo powstałą galerię za osiągnięcia amatorskie, przede wszystkim za brązowy medal olimpijski, który w 2008 roku wywalczył w Pekinie. Był to jedyny krążek, jaki amerykańska kadra zdobyła podczas tamtych igrzysk.

Jeszcze w tym samym roku, w którym odbyły się IO w Chinach, "Brązowy Bombardier" zadebiutował na zawodowstwie. Jak dotąd wygrał wszystkie walki, a od 17 stycznia 2015 roku dzierży pas WBC. Bronił go pięciokrotnie, w tym w starciu z Arturem Szpilką, którego na początku ub.r. znokautował w dziewiątej rundzie.

Louis został wyróżniony w kategorii boksu zawodowego. Urodzony w LaFayette pięściarz uchodzi za jednego z najlepszych zawodników w historii królewskiej dywizji. Jest rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę obron i długość panowania. Tytuł obronił 25 razy na przestrzeni 11 lat, 8 miesięcy i 8 dni. Warto nadmienić, że boksował w czasach, gdy mistrz świata był tylko jeden, a nie czterech lub nawet więcej, jak to ma miejsce obecnie.