FROCH: TRUDNO SIĘ SPIERAĆ Z TYM, ŻE FURY ZABAWIŁBY SIĘ Z JOSHUĄ

Redakcja, BBC

2017-05-13

Słynny Carl Froch stwierdził, że "trudno się spierać" ze słowami Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), który powiedziałby niedawno, że zabawiłby się Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO) jak kot włóczką.

Były mistrz wagi ciężkiej zwracał uwagę, że w listopadzie 2015 roku bez większych problemów pokonał Kliczkę, podczas gdy jego młodszy rodak w kwietniu br. męczył się z Ukraińcem i sam omal nie został znokautowany.

- Fury momentami trzymał ręce za plecami. Od początku do końca był bardzo nonszalancki, a walczył z tym samym zawodnikiem, z którym Joshua miał problemy - mówi "Kobra".

28-letni Fury nie boksował ani razu od czasu wygranej nad Kliczką. Na ring chciałby wrócić w sierpniu lub we wrześniu. W planach ma stoczenie kilku walk z mniej wymagającymi rywalami, a potem atak na Joshuę. Z AJ-em chciałby się spotkać w kwietniu 2018 roku na stadionie Wembley.

- Tyson nie walczył od dwóch lat, miał problemy, o których nie chcę tutaj wspominać. Czy będzie tym samym zawodnikiem, który pokonał Kliczkę? Oczywiście, że nie. Będzie potrzebował kilku walk. W każdym razie niewątpliwie będzie stanowić ekscytujący i interesujący dodatek do wagi ciężkiej - powiedział Froch.