GOŁOWKIN vs ALVAREZ: MALIGNAGGI STAWIA NA 'GGG'

Redakcja, Boxing News Online

2017-05-08

Paulie Malignaggi to były mistrz świata dwóch kategorii, a obecnie ceniony analityk stacji Showtime. Nie mogło zabraknąć jego opinii odnośnie planowanej na 16 września mega walki w Las Vegas pomiędzy Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO) a Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO) o należące do Kazacha pasy mistrza świata wagi średniej według trzech organizacji - WBA/WBC/IBF.

Zapewne obaj pięściarze mają swoich zwolenników i trudno wskazać wyraźnego faworyta. "Magik" obstawia jednak końcowy sukces "GGG".

- Moim faworytem jest Gołowkin. Canelo miał zawsze problemy z zawodnikami dobrze poruszającymi się po ringu, i choć Kazach nie jest takim typem pięściarza, to jednak Alvarez lubi na moment stanąć, boksować w swoim tempie i dyktować warunki walki. Giennadij świetnie skraca ring i to on wyznacza dystans. A jeśli ma się naprzeciw siebie zawodnika z tak mocnym ciosem, cały czas jest się napiętym, nawet jeśli nie wyprowadza ciosów. I Canelo przez trzy minuty każdej rundy będzie musiał być maksymalnie skoncentrowany. Gołowkin narzuca olbrzymią presję, nie tylko fizyczną, ale również mentalną. Ciekaw jestem więc, jak Saul poradzi sobie z taką presją, jakiej przecież nie lubi - stwierdził Malignaggi.