FURY: NIEMAL PŁAKAŁEM, JUŻ MYŚLAŁEM, ŻE JOSHUA PRZEGRA

Redakcja, britishboxers.co.uk

2017-05-06

Tyson Fury (25-0, 18 KO) cieszy się, że Anthony Joshua (19-0, 19 KO) pokonał Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO). Jak mówi, gdyby AJ przegrał, koło nosa przeszłyby mu olbrzymie pieniądze.

- W piątej rundzie myślałem już, że Joshua zostanie znokautowany. Niemal płakałem, bo sądziłem, że stracę 20 czy 30 milionów funtów. Użyłbym armatki wodnej, żeby go wybudzić - powiedział.

- Władimir jak zwykle boksował ostrożnie, aż w końcu zabrakło mu paliwa. To sport dla młodych, a on ma 41 lat. Gdyby był młodszy, na pewno by wygrał. Ale i tak go obnażył. Mam nadzieję, że [promotor] Eddie Hearn będzie ochraniać Joshuę, bo wygra z nim pierwszy lepszy zawodnik, który nie ma 41 lat. Wilder, Parker, każdy z tych bumów mógłby go pokonać - dodał.

Nieaktywny od listopada 2015 roku, kiedy sam pokonał Kliczkę, Fury chce wrócić między liny 8 lipca na gali z udziałem swojego dobrego kolegi Billy'ego Joe Saundersa. Obecnie obaj pięściarze trenują w hiszpańskim mieście Marbella.

- Czekając na walkę z Joshuą, stoczę dwa czy trzy pojedynki. Żadna inna walka nie da mi dużych pieniędzy, dlatego chcę pana kulturystę. Znowu mogę być wielkim Tysonem Furym. Wcześniej nie mogłem już znieść tego syfu, nie ceniłem tego wszystkiego, ale teraz w grę wchodzi trzydzieści baniek - oznajmił 28-letni Fury.

Były mistrz wagi ciężkiej stwierdził, że walka z Joshuą jest wstępnie zaplanowana na kwiecień 2018 roku. Na podobny termin wskazywał niedawno promotor AJ-a.