CANELO-CHAVEZ JR: GORĄCO W STUDIU HBO. WALKA JUŻ W WEEKEND

Redakcja, Informacja własna

2017-05-02

Emocje buzowały w studiu telewizji HBO, która wyemitowała przed kilkoma dniami program "Face Off" z udziałem Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) i Julio Cesara Chaveza Jr (50-2-1, 32 KO).

Już na początku zrobiło się gorąco, kiedy prowadzący Max Kellerman zapytał obu zawodników o to, jak rywal reprezentuje na międzynarodowej arenie naród meksykański i jego wielkie bokserskie tradycje.

- On nigdy nie reprezentował Meksyku. Nigdy nie robił tego w sposób godny - zarzucił przeciwnikowi "Canelo".

Chavez Jr mówił z kolei, że Alvarez dobiera sobie mniejszych i bardziej dochodowych oponentów. Podkreślił, że rozumie, iż boks to biznes, ale dodał: - Gdyby Mayweather był większy, mógłby cię znokautować. Wybrałeś go, bo wiedziałeś, że nie jest silny.

- On jest najlepszy! - ripostował młodszy z Meksykanów. - Wszyscy chcieli z nim walczyć! Taki jest boks. Jak chcesz być najlepszy, musisz pokonać najlepszego!

WSZYSTKO O WALCE CANELO-CHAVEZ JR >>>

Później "Canelo" oświadczył, że ma wielki szacunek dla słynnego "Cesarza", ojca Chaveza Jr, którego uważa za najlepszego pięściarza w historii kraju. Zaznaczył jednak, że nie może szanować juniora.

- Jak dla mnie on niczego nie osiągnął. Swoją karierą przynosi wstyd temu krajowi. Nie mogę szanować kogoś takiego jak on - powiedział.

Mówił też, że to dzięki niemu hitową potyczkę, o której w Meksyku mówiło się od lat, udało się w końcu zakontraktować, z czym stanowczo nie zgodził się przeciwnik.

- Nie ty doprowadziłeś do tej walki. Wybrałeś mnie, ponieważ myślisz, że będę łatwiejszym rywalem niż "GGG" - oświadczył Chavez Jr.

Na koniec obaj pięściarze uściskiem dłoni przypieczętowali zakład o zwycięstwo, którego stawką miały być ich wypłaty. Wiadomo już jednak, że zakład unieważniono. Po nagranym kilka miesięcy temu programie interweniował ojciec Chaveza Jr, na którego prośbę Alvarez zgodził się puścić wszystko w niepamięć.

Pojedynek Canelo-Chavez Jr odbędzie się już w nocy z soboty na niedzielę w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Pięściarze będą boksować w umownym limicie 164,5 funta, mniej więcej w połowie pomiędzy wagą średnią a super średnią.