WITALIJ KLICZKO: WYGRANA ALBO EMERYTURA

Redakcja, ESPN

2017-04-28

Witalij Kliczko twierdzi, że jego młodszy brat będzie musiał zawiesić rękawice na kołku, jeśli jutro zaliczy kolejną, drugą z rzędu porażkę.

- To będzie pora, by pomyśleć o zakończeniu kariery. Od tej walki zależy jego przyszłość. Joshua jest nadal młody, ma czas, może przegrać. Znowu mógłby spróbować zostać mistrzem świata. Mój brat nie będzie jednak miał drugiej szansy. Ale zakładamy, że będzie gotowy, i oczywiście liczymy na pomyślny rezultat - oświadczył 45-letni mer Kijowa.

Zwrócił też uwagę, że przed megawalką na Wembley Anthony Joshua (18-0, 18 KO), rywal Władimira Kliczki (64-4, 53 KO), nie prezentuje się według niego najlepiej

- Widziałem Joshuę na treningu. Dostrzegam pewne niuanse. Moim zdaniem jest za ciężki. Władimir z kolei nigdy nie był w tak dobrej formie. Podczas przygotowań nie było żadnych kontuzji, wszystko przebiegało perfekcyjnie - powiedział.

Młodszy z braci Kliczków zaboksuje w sobotę po raz pierwszy od czasu niespodziewanej porażki z Tysonem Furym w listopadzie 2015 roku. Nie jest faworytem, ale zdaniem Witalija wygra do końca dziesiątej rundy.