KLICZKO: ON JEST JAK SCHWARZENEGGER - JOSHUA: CZAS GO NARUSZYŁ

Redakcja, Boxingscene

2017-04-28

Anthony Joshua (18-0, 18 KO) zdejmuje z siebie całą presję. Co dzieje się wewnątrz niego wie tylko on sam, ale z boku wygląda na wyluzowanego i pewnego siebie przed najważniejszą potyczką w karierze.

Jutro wieczorem na ringu ustawionym na środku sławnego stadionu Wembley w Londynie - na oczach dziewięćdziesięciu tysięcy kibiców, angielski mocarz skrzyżuje rękawice z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) o pasy IBF i WBA wagi ciężkiej. Ranga tego pojedynku ani sława utytułowanego przeciwnika raczej nie zaprzątają umysłu reprezentantowi gospodarzy.

- Szczerze mówiąc nie rozpatruję nawet tej walki jako najważniejszej w karierze. Każdy z zawodników trochę się stresuje i denerwuje przed startem, ale jeśli tego nie potrafisz opanować, to przegrasz. Tłumy na widowni nie powinny być problemem, bo przecież między linami jesteś już tylko ty, sędzia i rywal. Czas płynie nieubłaganie dla każdego i moim zdaniem naruszył również Kliczkę - uważa champion federacji IBF.

- Prawda jest taka, że nawet gdybym przegrał, to i tak nie zakończy to mojej kariery, natomiast w przypadku Kliczki ewentualna porażka może wszystko zakończyć - dodał Joshua.

WSZYSTKO O KLICZKO vs JOSHUA >>>

- Znam Anthony'ego, ale nigdy wcześniej nie widziałem go tak dużego i umięśnionego. Wygląda niczym Arnold Schwarzenegger w najlepszych czasach. Ale to będzie moja noc. Co prawda Joshua potrafi mocno uderzyć, lecz ja świetnie boksuję i również mam czym przyłożyć. Poza tym doświadczenie to coś, czego nie można się nauczyć, to przychodzi samo z czasem. Dlatego nie obawiam się o wynik - skwitował z kolei starszy o czternaście lat Kliczko.