KAROL CHABROS: FORMA CHŁOPAKÓW SIĘ ZAZĘBIA

Redakcja, Informacja prasowa

2017-04-28

Trener reprezentacji Polski, Karol Chabros, jest optymistą przed zbliżającym się 34. Turniejem im. Feliksa Stamma w Warszawie. Zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec podczas meczu Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego napędza biało-czerwoną kadrę.

21 kwietnia w Brodnicy Polacy wystąpili w meczu Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, pokonując reprezentację Niemiec 12:8. To był ostatni etap przygotowań przed Turniejem im. Feliksa Stamma, który wystartuje 3 maja w Warszawie. Wcześniej, 3 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim, pokonaliśmy Białoruś 14:10.

- Forma chłopaków się zazębia. Nasi zawodnicy łapią niezbędne międzynarodowe obycie i to będzie procentowało. Zaczynamy się coraz lepiej rozumieć, jeśli chodzi o komunikację czysto bokserską, ale także życiową. Jest między nami więź i zaufanie - komentuje trener kadry.

Od początku roku Polacy są w trybie startowym, boksujący na ringach zagranicznych, ale także podczas konfrontacji w kraju. Najaktywniejsi z naszych kadrowiczów w 2017 roku stoczyli nawet kilkanaście walk.

- Arkadiusz Szwedowicz z kategorii półciężkiej od początku roku stoczył czternaście oficjalnych walk. To buduje formę, pewność siebie, obycie ringowe. Pozostali zawodnicy również są aktywni i mają na koncie nawet koło dziesięciu walk w tym roku - dodaje Chabros.

Biało-czerwoni tuż po udanym meczu w Brodnicy przenieśli się do Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie.

- Przebywamy w Cetniewie na zgrupowaniu i przygotowujemy się do turnieju Stamma. Przede wszystkim podtrzymujemy formę startową, duży nacisk kładziemy na taktykę i technikę. Ostatnie dni to już będą oczywiście szlify. Wyciągamy wnioski z meczu z Niemcami, analizujemy wspólnie te walki i poprawiamy elementy, które tego wymagają - opowiada selekcjoner reprezentacji.

3 maja (środa) rozpocznie się 34. Turniej im. Feliksa Stamma, który jest upamiętnieniem sylwetki najwybitniejszego polskiego trenera w dziejach boksu. 6 maja (sobota) na Torwarze odbędzie się gala finałowa.

- Turniej im. Feliksa Stamma jest w tym roku naprawdę mocno obsadzony. Jestem przekonany, że poziom sportowy będzie wysoki. Chcemy wypaść jak najlepiej, boksujemy u siebie, a turniej Stamma ma swój prestiż. Nie zapominajmy, że w czerwcu przed nami Mistrzostwa Europy na Ukrainie, dlatego trzeba systematycznie budować formę. Po Turnieju Stamma odpoczywam pięć dni, a następnie rozpoczynamy kolejny obóz w Cetniewie. Będziemy trenować wraz z kadrą Niemiec - kończy sternik polskiej kadry.