LEWIS: JOSHUA MUSI ZACZĄĆ WALCZYĆ ZA GRANICĄ

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2017-04-25

Były zunifikowany czempion wagi ciężkiej Lennox Lewis uważa, że jeżeli Anthony Joshua (18-0, 18 KO) myśli o tym, aby zostać prawdziwą gwiazdą sportu, to musi zacząć toczyć walki poza granicami Wielkiej Brytanii.

Joshua już w najbliższą sobotę skrzyżuje rękawice z Władimirem Kliczko, a pojedynek na żywo obejrzy na piłkarskim stadionie Wembley w Londynie 90 tysięcy widzów. Sam Anthony wyznał zaś niedawno, że nie spieszy mu się do walk wyjazdowych, gdyż największe pojedynki można obecnie toczyć na terenie Wielkiej Brytanii. Takimi słowami czempiona federacji IBF w królewskiej dywizji jest zaskoczony legendarny Lennox Lewis.

- Jestem zszokowany tym, że Joshua nie chce walczyć w Las Vegas. Przecież to jest mekka boksu - powiedział Lewis.

- W Vegas odbyło się mnóstwo wielkich pojedynków. Każdy, gdy dorasta i ogląda walki marzy o tym, by tam wystąpić. To tam pojawiają się największe osobistości, gwiazdy filmu i inni. Ja walczyłem w Nowym Jorku, Los Angeles, ale też w Afryce, tak jak Muhammad Ali - wyliczał Lewis.

- Powiedziałem mu, że jeżeli zamierzasz pozostać w jednym miejscu, to nie możesz nazywać się mistrzem świata. Ktoś taki nie pozostaje w miejscu. Musisz pamiętać, że jesteś mistrzem świata, bracie - wyjawił Lewis.