POKAZANO PAS, O KTÓRY BĘDĄ WALCZYĆ CANELO I CHAVEZ JR (WIDEO)

Redakcja, ESPN Deportes

2017-04-25

Federacja WBC zaprezentowała wyjątkowy pas, o który 6 maja na ringu w hali T-Mobile Arena w Las Vegas będą rywalizować Meksykanie Saul Alvarez (48-1-1, 34 KO) i Julio Cesar Chavez Jr (50-2-1, 32 KO).

Bogato zdobiony pas przygotował Luis de la Cruz Lopez, który w poniedziałek towarzyszył Mauricio Sulaimanowi, prezydentowi WBC, podczas konferencji prasowej w stolicy Meksyku, gdzie po raz pierwszy pokazano trofeum. Pas nazwano imieniem Adolfo Lopeza Mateosa, prezydenta Meksyku w latach 1958-64. To właśnie Mateos wyszedł w 1963 roku z propozycją stworzenia międzynarodowej federacji, która zjednoczyłaby komisje w poszczególnych krajach i kontrolowała ekspansję boksu. Tak powstała WBC, uznawana dzisiaj przez wielu za najbardziej prestiżową federację pięściarską na świecie.

Sulaiman podkreślił, że o repliki tytułu, który będzie stawką walki Canelo-Chavez Jr, będą w przyszłości rywalizować też inni pięściarze walczący na galach organizowanych z okazji Cinco de Mayo oraz obchodzonego we wrześniu meksykańskiego święta niepodległości.

De La Cruz Lopez pracował nad specjalnym pasem przez 300 godzin, przyklejając koral po koralu. - To rękodzieło jest dla mnie bardzo ważne. Czuje się dumny, że mogłem pracować nad tym pasem - oznajmił.