RAMIREZ OBRONIŁ TYTUŁ I WYZWAŁ DO WALKI GOŁOWKINA

Redakcja, Informacja własna

2017-04-23

Niemal w rocznicę zdobycia tytułu mistrza świata kategorii super średniej federacji WBO Gilberto Ramirez (35-0, 24 KO) podszedł do pierwszej obrony tego trofeum.

Pierwszy w historii meksykański mistrz w tym limicie bez problemu wypunktował cenionego, ale jednak dużo mniejszego i od startu skazanego na niepowodzenie Maksa Bursaka (33-5-1, 15 KO).

Pretendent dzielnie stawiał czoła od początku w wymianach w półdystansie, lecz jego ciosy nie robiły na "Zurdo" najmniejszego wrażenia. W drugą stronę wyglądało to już natomiast inaczej. W trzeciej rundzie Meksykanin zaskoczył przeciwnika dwoma mocnymi lewymi sierpowymi i kilkoma hakami bitymi na korpus. Coraz bardziej spychany do odwrotu Bursak został dodatkowo w piątej odsłonie ukarany odjęciem punktu za faule.

W drugiej połowie potyczki przewaga mistrza nawet przez moment nie podlegała dyskusji, ale boksował - nawet jeśli w wysokim, to jednostajnym tempie. Wygrał każdą z rund i po ostatnim gongu wszyscy sędziowie zgodnie typowali jego wygraną 120:106.

Po wszystkim Ramirez znów wyzwał do walki króla niższej kategorii, Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO).