HUGHIE FURY: ZA WCZEŚNIE DLA JOSHUY, MOŻE ZOSTAĆ ZNOKAUTOWANY

Redakcja, Sky Sports

2017-04-21

Podobnie jak Dillian Whyte, Hughie Fury (20-0, 10 KO) sądzi, że Anthony Joshua (18-0, 18 KO) może zostać znokautowany przez Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO).

- Myślę, że dla Joshuy to trochę za wcześnie. Życzę mu jak najlepiej, chcę, żeby wygrał. Ale z uwagi na doświadczenie skłaniam się ku Kliczce. Na pewno będzie tutaj nokaut - mówi młodszy kuzyn słynnego Tysona.

- Kliczko nie bez powodu przez tyle lat był mistrzem. Nie można się tak spieszyć z dużymi walkami, nie można myśleć, że znokautuje się kogoś takiego tak samo jak nokautowało się innych. Kliczko nie będzie stać i czekać na kolejne ciosy. Joshua nie ma doświadczenia w walkach z takimi rywalami - dodaje.

W zbliżonym tonie wypowiada się wspomniany Whyte, który stwierdził, że Joshua ma miękką szczękę i nie potrafi przyjąć mocnego ciosu.

W tydzień po walce Joshua-Kliczko, która 29 kwietnia odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie, Hughie Fury spróbuje pójść w ślady swojego kuzyna i także zostać mistrzem królewskiej kategorii. 22-latek będzie walczyć 6 maja w Auckland o pas WBO z Josephem Parkerem (22-0, 18 KO).