DE LA HOYA: TA WALKA POMOŻE CANELO PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA GGG

Redakcja, Los Angeles Times

2017-04-20

Promotor Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) jest zdania, że potyczka z Julio Cesarem Chavezem Jr (50-2-1, 32 KO) będzie dla jego podopiecznego dobrym testem przed planowanym na wrzesień starciem z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO).

"Canelo" zaboksuje z Chavezem Jr 6 maja na gali w Las Vegas. Oscar De La Hoya podkreśla, że głównym atutem starszego z Meksykanów jest siła, z której słynie też Kazach. - Gołowkin dysponuje brutalną siłą. Takie walki będą więc pomocne dla "Canelo" - oznajmił.

Mocnego ciosu nie brakuje też Alvarezowi, ale w trakcie przygotowań do majowej potyczki 26-latek nie mniej niż na wadze swoich uderzeń skupia się na szybkości.

- Nad tym pracowali w trakcie obozu. Chavez nie należy do najszybszych pięściarzy. Jest jednak odporny, potrafi przyjmować silne uderzenia. Poza tym jest większy, limit wagowy będzie grać na jego korzyść. Alvarez jest jednak i szybki, i silny. A poczekajcie tylko, jak założy małe rękawice. Ta siła tylko wzrośnie - mówi "Złoty Chłopiec".

Walka Canelo-Chavez Jr odbędzie się w umownym limicie 164,5 funta. Ten drugi nie osiągnął tak niskiej wagi od lat, a ponieważ miał problemy z robieniem limitu w przeszłości, były obawy, czy zdoła osiągnąć ów pułap. Wieść z Meksyku jednak niesie, że znajduje się w znakomitej formie i nie będzie w tym zakresie żadnych kłopotów.

- Na to liczę, bo nie chcę potem słuchać żadnych wymówek. Dzięki temu [że jest w formie] kibice dostaną świetną walkę - powiedział "Canelo".

W środę Alvarez zaprezentował się dziennikarzom na treningu medialnym. Jego formę można sprawdzić na poniższych nagraniach.