CANELO: JESTEM W STANIE ZNOKAUTOWAĆ CHAVEZA

Miguel Rivera, Boxingscene

2017-04-11

Wielu zastanawia się, czy gabaryty Julio Cesara Chaveza Jr (50-2-1, 32 KO) nie będą problemem dla Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) w zaplanowanej na 6 maja konfrontacji, ale 26-letni Meksykanin zdaje się nie zaprzątać sobie tym głowy. Co więcej, "Canelo" sądzi, że dysponuje wystarczająco dużą siłą, aby przełamać swojego rodaka.

- Po raz pierwszy przechodzę z wagą tak wysoko w górę, ale będę w stanie znokautować Chaveza, kiedy tylko nadarzy się taka okazja - zapewnia Alvarez.

Canelo mówi też, że ważąc o kilka kilogramów więcej niż zazwyczaj czuje się doskonale, a obóz przygotowawczy do walki przebiega jak należy.

- Wszystko przebiega świetnie, mam znakomity obóz. Kiedy nie muszę zbijać wagi czuję się silniejszy. Z każdego treningu mogę wycisnąć jeszcze więcej, mniej męcząc przy tym organizm - mówi Canelo.

- Spodziewam się najlepszej wersji Julio Cesara Chaveza Jr. Mam nadzieję, że będzie gotowy, bo ja zamierzam dać z siebie wszystko, pokazać wszystkie swoje zalety. Moje umiejętności, doświadczenie i dyscyplinę, to wszystko zaprezentuję w ringu - zapowiedział Alvarez.