JOSHUA vs KLICZKO: KOGO JESZCZE ZOBACZYMY NA STADIONIE WEMBLEY?

Redakcja, Informacja prasowa

2017-04-07

Poznaliśmy rozpiskę wielkiej gali, jaka rozegra się 29 kwietnia na piłkarskim stadionie Wembley w obecności dziewięćdziesięciu tysięcy kibiców. Głównymi bohaterami będą oczywiście Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) i Anthony Joshua (18-0, 18 KO), ale nie zabraknie też kilku olimpijczyków.

Debiutujący niedawno na zawodowym ringu Lawrence Okolie (1-0, 1 KO), który wyrzucił z turnieju olimpijskiego naszego Igora Jakubowskiego, stoczy drugi zawodowy pojedynek, oczywiście w limicie kategorii junior ciężkiej. Pojawią się też inni olimpijczycy - Joe Cordina oraz Josh Kelly.

- Bardzo się cieszę, że ci młodzi i zdolni zawodnicy będą mieli okazję pokazać się na tak historycznej gali. Kiedyś Anthony Joshua na początku kariery zawodowej wystąpił na gali Froch vs Groves II, a teraz to on będzie głównym bohaterem - mówi promujący to wydarzenie Eddie Hearn.

Kolejny pojedynek stoczy również doskonała Katie Taylor (4-0, 2 KO), a potwierdzoną parą jest konfrontacja Viorela Simiona (21-1, 9 KO) z byłym mistrzem świata kategorii super koguciej, obecnie próbujących swych sił w dywizji piórkowej Scottem Quiggem (32-1-2, 24 KO).