CANELO: GOŁOWKIN PRZEGRAŁ Z JACOBSEM. WALKA Z NIM TO ŁATWIZNA

Redakcja, Fight Hub TV

2017-04-06

Tak jak można było się spodziewać, Saul Alvarez (48-1-1, 34 KO) krytycznie ocenił ostatni występ Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO).

Kazach pokonał 18 marca w Nowym Jorku Daniela Jacobsa (32-2, 29 KO), ale po raz pierwszy od blisko dziesięciu lat nie zdołał wygrać przed czasem.

- Osobiście uważam, że zwyciężył Jacobs. Sędziowie widzieli to jednak inaczej - skomentował "Canelo".

Meksykanin podkreślił, że postawa Kazacha, który tym razem nie zdominował swojego przeciwnika, a na karcie jednego z sędziów wygrał tylko jednym punktem, w ogóle go nie zaskoczyła.

- Walczył tak jak zawsze. Tyle tylko że rywal tym razem był doświadczony, dużo się ruszał, nie stał naprzeciwko Gołowkina tak jak inni - powiedział.

Kiedy zaś padło pytanie, czy to właśnie duża mobilność w ringu jest sposobem na "GGG", odrzekł: - Można z nim wygrać na wiele sposobów. To byłaby łatwizna.

Alvarez być może zmierzy się z Gołowkinem w długo oczekiwany pojedynku we wrześniu bieżącego roku. Negocjacje w tej sprawie trwają, ale nie są łatwe.

Póki co "Canelo" nie skupia się na Kazachu, a na Julio Cesarze Chavezie Jr (50-2-1, 32 KO). Ze swoim rodakiem zmierzy się 6 maja w Las Vegas.